Kılıçdaroğlu, Ahmet kayıpoğluna sormak isterim;
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, iktidar partisinin "akıl tutulması" yaşadığını, kendi çıkarlarını ülkenin çıkarlarının üzerinde gördüğünü iddia etti.
Tarih: 25.3.2015 03:34:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, iktidar partisinin "akıl tutulması" yaşadığını, kendi çıkarlarını ülkenin çıkarlarının üzerinde gördüğünü iddia etti. 

Kılıçdaroğlu, Van`da 8 bine yakın taşeron işçisinin kadro için açtıkları davayı kazandıklarını ancak aradan 3,5 yıl geçmesine rağmen kadroya atanamadıklarını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Sabredin, 8 Haziranda Türkiye, dünya değişecek. Taşeron belasından Türkiye`yi kurtaracağız" dedi. 

CHP olarak Türkiye`de çok partili sistemi, demokrasiyi getirdiklerini, bunun için övündüklerini ifade eden Kılıçdaroğlu ancak 12 Eylül sonrasında, siyasetin liderlerin iki dudağı arasında kilitlendiğini söyledi. Milletvekillerini liderlerin belirlediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, yasama organının, yürütme organının arka bahçesi haline geldiğini ifade etti. 

Uzun yıllar sonra ilk defa 55 seçim çevresinde ön seçim yaptıklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Yaklaşık 1 milyon kişi sandığa gidip oyunu kullanacak. Milletvekilini, milletin kendisi seçer. Kuralımız budur. Diğer siyasi partilere de çağrıda bulunuyorum. Siz neden gereğini yapmıyorsunuz? Millete güvenmiyor musunuz? Ben güveniyorum" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Bizim görevimiz bütün siyasi partilere örnek olmak. Bunu sürdüreceğiz. Bu ülkeye birinci sınıf demokrasi gelinceye kadar sürdüreceğiz. 

CHP`de değişim devam edecek, göreceksiniz. Sonuna kadar götüreceğiz. CHP gerçek anlamda demokrasinin öncüsü olacak. 

12 yıldır iktidardalar. Demokrasi adına ne geldiyse silip süpürdüler. 12 yıldır geldikleri nokta içlerinde kavgadır. Yalan söylemek onların hüneri. En son Merkez Bankası ile kavga ettiler, hiç yoktan. Faturası 90 milyar lira. Kim ödeyecek bunu? Vatandaş ödeyecek. Kim ödemeyecek? İktidardakiler ödemeyecek. İsviçre bankalarında, ayakkabı kutularında dolarları olanlar ödemeyecek. 

Neler yapılabilirdi 90 milyar liraya? İki tane GAP yapılırdı. 4 bin 500 tane modern kongre merkezi yapılırdı. 200 yataklı 2 bin 500 tane hastane yapılırdı. Türkiye`de işsizlik belası olmazdı. İktidarda akıl tutulması var. Kendi çıkarlarının ülkenin çıkarlarının üzerinde görüyorlar. 

Seni Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna ülkede karmaşa çıkar diye oturtmadı bu millet." 

Kemal Kılıçdaroğlu, kayıp kaçak elektrik bedelinin, elektrik faturalarını düzenli ödeyen, elektriği kaçak kullanmayan vatandaşlara ödettirildiğini söyledi. 

Bunun bir AK Parti zihniyetine örnek olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Vatandaş hakkını mahkemede arıyor. Mahkeme vatandaşı haklı buluyor. Peki AKP ne yapıyor? `Madem sen davayı kazandın, Meclis`e kanun getireceğim, kayıp kaçağı senden söke söke alacağım.` Biz de söke söke o kanunu Anayasa Mahkemesi`ne götüreceğiz. Elektriği çalanı koruyan, onun yanında duran bir siyasal iktidar. Vatandaşıma sesleniyorum: Senin elektrik faturana neden başkasının kaçırdığı elektriğin bedeli ilave edilsin?" diye konuştu. 

İktidar partisinin devleti yönetemediğini savunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Artık AKP sorun üreten bir partidir, çözen değil. Bütün bunların faturası milletin önüne işsizlik olarak çıkıyor. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Son iki ayda işsiz kalan kişi sayısı 1 milyon 300 bin. 400 bin kişi bir yıldır iş arıyor, bulamıyor. Bu ağaların çocukları işsiz mi? Bu ağaların çocukları KPSS`ye giriyor mu? Hepsi torpille devlet memuru olmuyor mu? 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum; çocuğunun iş bulmasını mı istiyorsun? Adresin CHP`dir. 

İşsizlik milletin canını yakıyor. Her 5 gencimizden biri işsiz. Yazık, günah. AKP işsizliği çözmek için bir şey yapıyor mu? 

TBMM`ye yeni bir kanun teklifi getirdiler. Yabancılara Türkiye`de iş bulmak için. Akıl tutulması var. Bunlar Türkiye`yi babalarının çiftliği sanıyor. Mustafa Kemal`in Türkiye`si kimsenin çiftliği olamaz. 

Vatandaş borç batağında. 2002-2014 yılları arasında dış borçta kişi başına 1963 dolar düşüyordu. Şimdi 5224 dolar. 2002`de vatandaşın bankalara borcu 6,5 milyar liraydı. Şimdi 52 kat arttı ve 35 milyar liraya yükseldi. Merkez Bankası`na, `neden faizi indirmiyorsun` diye bağırıyordu. Vatandaşın bankalara faiz oranı yüzde 23, 24. Neden bunun için `indir` demiyorsun? Bankalara borcu olan kardeşlerime sesleniyorum; seni bu borç batağından kurtarmak Kemal Kılıçdaroğlu`nun namus borcudur." 

İktidarın ekonomideki bazı olumsuz gelişmelere faiz lobisini gerekçe gösterdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, vatandaşın 1980 ile 2002 yılları arasında 135 milyar lira, 2003 ile 2014 yılları arasında ise 545 milyar lira faiz ödediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Faiz lobisi, faiz lobisi merkezi arıyorlar. Söyleyeyim; faiz lobisinin merkezi Çukurambar AKP Genel Merkezi. Faiz lobisinin başkanı da belli, kaçak sarayda oturuyor" dedi. 

Yanlış ekonomi politikalarının sonucunun gelir dağılımında dengesizlik olarak yansıdığını belirten Kılıçdaroğlu, "2000`li yılların başında nüfusun yüzde 1`i toplam Türkiye`deki servetin yüzde 38`ini elde ediyordu. Geliyorum, 2014`e nüfusun yüzde 1`i toplam servetin yüzde 54`üne sahip. Şimdi bana söyler misiniz, bunlarda vicdan, ahlak var mı? Ben boşuna demiyorum; burada bir akıl tutulması var. Burada din yok, iman yok, kitap yok. Burada hiçbir şey yok. Adalet mi, huzur mu arıyorsun? Geleceksin CHP`ye kardeşim" diye konuştu. 

Hayatının 27,5 yılını devlete hizmet ederek geçirdiğini, siyasete atıldığı gün mal varlığını internet sitesinden duyurduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, bütün mal varlığının alın terinin karşılığı olduğunu, hesabını veremeyeceği hiçbir kuruşunun bulunmadığını ve devleti de böyle yöneteceğini söyledi. 

İktidarın dış politikada da başarısız olduğunu, Türkiye`nin dünyada tecrit edilmiş bir ülke konumuna geldiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, ancak her olumsuzluktan CHP`yi sorumlu tutmayı alışkanlık haline getirdiğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, "Diyecekler ki `Hep şu CHP`nin yüzünden oldu`. Bir yerde yağmur yağsa, fırtına olsa CHP yüzünden. Artık akıl tutulmasına son vereceğiz. Türkiye`yi bu hale sokan AKP ve onun zihniyetidir" değerlendirmesinde bulundu. 

CHP`nin gerçekleri halka anlatacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu bizim görevimizdir. Doğruları, abartmadan, halkın anlayacağı dille tane tane anlatacağız. Biraz sonra hükümete, Bilal`e anlatır gibi anlatacağız" ifadelerini kullandı. 

Dolardaki yükselmeye rağmen Türkiye`nin ihracat rakamlarının düştüğüne işaret eden Kılıçdaroğlu, bunun sebebinin ülkenin tecrit edilmesi ve iktidarın dünyaya güven vermemesi olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu, "İktidar hiç kimseye güven vermiyor. Kendi iç dünyasına kapandı, kendi kavgalarını götürüyorlar" dedi. 

Vatandaşlardan ülkenin kimin yüzünden bu hale geldiğini düşünmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, doğru kararı vermelerini ve ülkeyi namusuyla yönetecek bir iktidarı iş başına getirmelerini beklediğini belirtti. İktidarın ülkeyi kin, öfke ve ön yargı ile yönettiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, emeklilerin, işçilerin ve esnafların sorunlarına da değindi. 

Kılıçdaroğlu, ülkenin kalkınmasına geçmişte en büyük katkıyı yapan emeklilerin iktidar tarafından görmezden gelindiğini, refahtan pay almalarının engellendiğini söyledi. 

İktidarın emekliye enflasyon oranında zam verdiğini belirterek, "Ama hangi enflasyon? Mutfak enflasyonu mu, pinpon topu enflasyonu mu?" diye sordu. Emekliye toplam yüzde 7 civarında zam yapıldığını, ancak bir çok temel tüketim maddesinin bunun çok üzerinde bir oranda zamlandığını anlatan Kılıçdaroğlu, emeklilere seslenerek, haklarını koruyan partinin CHP olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu, sağlıkta yaşanan sıkıntılara da değinerek, bunları çözmenin de CHP iktidarının ve kendisinin boynunun borcu olduğunu kaydetti. 

CHP iktidarında emeklilere her yıl Ramazan`da ve Kurban Bayramı`nda birer maaş ikramiye dağıtılacağının sözünü verdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, buna ilişkin hazırlanan ve noterde onaylanan taahhütnameyi gösterdi. 

Kılıçdaroğlu`nun kürsüden okuduğu dört maddelik taahhütnamede, şu ifadeler yer aldı: 

"Tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi için gereken yasal düzenlemelerin bir ay içinde yapılmasını sağlayacağımı, 2015 yılı için tüm emekli vatandaşlarımızın en geç Ramazan Bayramının birinci günü olan 17 Temmuz 2015 tarihine ve Kurban bayramının birinci günü olan 24 Eylül 2015 tarihine kadar birer maaş tutarında ikramiyenin emeklilerimizin banka hesabına yatırılmasını temin edeceğime, emeklilere yıllık iki maaş tutarında ikramiye verilmesini Başbakanlık görevinde bulunduğum her yıl muntazaman sürdüreceğimi, mevcut iktidar çevrelerinin emeklilerimize verdiğim ikramiye ücretine karşı yapacakları karanlık kampanyalara karşı şimdiden ilan ediyorum ki; şayet bu sözümü tutmazsam başbakanlıktan ve genel başkanlıktan derhal istifa ederek, siyaseti bırakacağım." 

Kılıçdaroğlu, konuşmasında dünden bu yana çok karışık olaylar yaşandığını, hükümette itirafları dönemi başladığını, suç organizasyonlarında da itirafların çok önemli olduğunu ifade etti. 

17-25 Aralık sürecinde ilk itirafın eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar`dan geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sonra omurga eksikliğinden ötürü buradan çark etti" dedi. 

İkinci itirafın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`dan geldiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Askerlere yaptığı bir konuşmada diyor ki, `Bizi kandırdılar. Askerlerin çoğunun hapiste olmaması gerekir`. 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum; biz o davaların doğru olmadığını söyledik. Biz orada haksızlık, hukuksuzluk yapılıyor dediğimiz zaman, `Ey CHP sen darbecisin` diyordu. Şimdi aklın başına geldi mi senin? Kim darbeciymiş? Eğer bir darbeci arıyorsan, o darbeci AKP hükümetidir, ilk darbeyi de emekliye yapmıştır. Ne demek bu, `beni kandırdılar`. Sen çocuk musun? Aklın, devlet yönetme erkin yok mu senin? CHP olarak defalarca burada bir kumpas var dedik. Neden bizi dinlemedin? Çünkü sende akıl yok. " değerlendirmesinde bulundu. 

CHP`nin 2014 yılının Temmuz ayında TBMM Başkanlığı`na kumpas mağdurlarının hukuksal haklarının iadesine ilişkin kanun teklifi verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Madem ki sen Cumhurbaşkanı olarak `Beni kandırdılar. Haksızlığa uğradılar onlar` diyorsun. O zaman gel haklarını iade edelim. Samimiyse gelsin. Bunu önümüzdeki günlerde Genel Kurul`a indireceğiz. Bakalım kim samimi kim değil" diye konuştu. 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç`ın açıklamalarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Bir hükümet, hükümetin sözcüsü televizyonlarda, canlı yayınlarda kendi partisinden bir büyükşehir belediye başkanını en ağır ifadelerle suçluyor" dedi. 

Arınç`ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek`e yönelik kullandığı ifadeleri kürsüden okuyan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Açıkça `Yolsuzluk yapmıştır, birilerine parsellemiş, satmıştır` diyor. Ama işin bir garip tarafı var. Diyor ki `Gökçek ile ilgili 100 konuyu 8 Haziran`dan itibaren, ömrüm vefa ederse konuşmak isterim`. Sorum şu; ahlaklıysan, kul hakkı yemekten korkuyorsan, dürüst ve namuslu bir insansan neden 8 Haziran`ı bekliyorsun? Bir hükümet düşünün, hükümetin sözcüsünü düşünün, televizyonların başına geçiyor, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile en ağır suçlamalarda bulunuyor. Biz bunu dile getirdiğimiz zaman koruyorlardı. İkinci soru; sen bunların tamamını biliyordun da neden bu güne kadar konuşmadın, hangi gerekçeyle sustun? Yolsuzluk yapana, bu kadar ağır eleştiriler getirdiğin bir adama hangi gerekçe ile sahip çıkıyorsun? Sana dokundu, `istifa et` dedi diye mi? Bunlar ülkeyi yönetemezler. Suç ortaklığı ağır ağır çıkıyor ortaya. Birbirlerini suçlamaya başladılar. Önümüzdeki süreçte bunu göreceğiz." 

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun sessiz kaldığını söyleyen ve bu durumu eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"Bir kişi hiç konuşmuyor, kayıp. Kim? Ahmet Davutoğlu, yani Ahmet kayıpoğlu. Ahmet kayıpoğluna sormak isterim; Erdoğan Merkez Bankası Başkanı`nı suçladı, vatan haini ilen etti. Niye konuşmuyorsun? Ben bu kürsüde 77 milyon yurttaşın fişlendiğini açıkladım. Tık yok. Konuşmuyor. Tam kayıp oldu. Hiç yok ortada. İzleme heyeti dolayısıyla yine Arınç`la aralarında tartışma geçti, onda da biraz omurga eksikliği var, çünkü sonradan `efendim bizim Cumhurbaşkanına saygımız var` diye hafif kıvırmaya başladı. Ama atı alan Üsküdar`ı geçti. Ağızdan bir söz çıktığı andan itibaren siz o sözünüzün esirisiniz artık. Ondan vazgeçemezsiniz. Vazgeçerseniz itibar kaybedersiniz. 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir, Hükümetin Sözcüsü Bakanlar Kurulu toplantısından sonra medyanın önüne çıkıp açıkça suçluyor. Bizim Davutoğlu`ndan yine haber yok. Tam kayıpoğlu. Bugün grubu vardı, oradan da arazi oldu. Dört bakanla ilgili de oylama vardı oradan da arazi oldu, yurt dışına gitti. Neden arazi oluyorsun? Çünkü sen ülkeyi yönetemiyorsun. Çünkü sen vesayet altındasın. Vesayet altında birisi koskoca Türkiye Cumhuriyeti`ni yönetemez. Sözüm söz, 77 milyona söz; benim hesabımı vereceğim tek bir organ vardır, o da Yüce Türk Milleti`dir." 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
araz turan
28.3.2015 09:45:00
35 milyon iran quney azerbaycandan adim araz,parloman secimlerinde chp ye ugurlar
Kuşadasında Polis Günü Kutlandı
Kuşadasında Polis Günü Kutlandı
Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 170’inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Kuşadası’nda da törenler ve etkinliklerle kutlandı. Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Belediye Başkanı Özer Kayalı, Garnizon Komutanı Ferhat Arslan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Turizmciler, vekil adaylarının projelerini görmek istiyor.
Turizmciler, vekil adaylarının projelerini görmek istiyor.
EGE Turistlik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), IC Holding ETİC (Elektrik Enerjisi Perakende Satış) ile elektrik işbirliği protokolü imzaladı.
Bayındır, her yönüyle ele alınacak
Bayındır, her yönüyle ele alınacak
“Bayındır Araştırmaları Sempozyumu” 16-17 Nisan’da….
MHP Kartal İlçe Teşkilatı’ndan Başkan Altınok Öz’e ziyaret
MHP Kartal İlçe Teşkilatı’ndan Başkan Altınok Öz’e ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kartal İlçe Başkanlığı Basın Yayından sorumlu Başkan Yardımcısı Necdet Türkgüzel ve beraberindeki heyet Başkan Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.
Milli Şehit Kemal Bey mezarı başında anıldı
Milli Şehit Kemal Bey mezarı başında anıldı
Milli Şehit Boğazlıyan Kaymakamı M.Kemal Bey ölümünün 96. yıldönümünde mezarı başında anıldı
LAİKLİĞİN KABUL EDİLİŞİNİN 78. YILI KUTLAMA MESAJI
LAİKLİĞİN KABUL EDİLİŞİNİN 78. YILI KUTLAMA MESAJI
İnsanlık tarihi; dinler çağından ideolojiler çağına oradan laik devlet çağına doğru evrilerek gelişmenin tarihidir. Birleşmiş milletler sözleşmeleriyle İnsan hakları evrensel beyannameleriyle insanların doğuştan eşit olduğu ırk, renk cins, din ayrımı gözetilmeksizin herkesin eşit haklar sahip olduğu kabul edilmiştir.
Akademisyenler, Yamanlar çöp tesisine karşı çıktı
Akademisyenler, Yamanlar çöp tesisine karşı çıktı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Yamanlar Dağı’na yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesi’ne karşı çıkan ‘Yamanlar Çöp Tesisini İstemiyoruz Platformu’ tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısından akademisyenler, verilen rapora rağmen çöp tesisi için Yamanlar Dağı’nda ısrar edilmesinin çok büyük hata olduğunu belirttiler.
GEMİSANDER BAŞKANI ADEM ŞİMŞEK, RADYASYON ÖLÇÜM İSTASYONUMUZ FAALİYETE GEÇTİ
GEMİSANDER BAŞKANI ADEM ŞİMŞEK, RADYASYON ÖLÇÜM İSTASYONUMUZ FAALİYETE GEÇTİ
Ekonomik ömrünü tamamlamasının ardından geri dönüşüme kazandırılmak için İzmir`in Aliağa İlçesine getirilen Kuito isimli geminin radyasyon denetimi yapılmadan söküldüğü iddialarına son nokta konuldu.Aliağa’daki gemi geri dönüşüm tesislerine geçtiğimiz şubat ayında getirilen Angola bandıralı Kuito gemisinin radyoaktif madde yüklü olduğu iddia edilmiş ve yapılan resmi denetimler sonucunda geminin iddia edildiği gibi radyasyon taşımadığı ortaya çıkmıştı.
Su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracatçılarında ödül gururu
Su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracatçılarında ödül gururu
Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği 2014 yılında Türkiye’ye 687 milyon 218 bin dolar döviz kazandıran 36 üyesini ödüllendirdi. Su ürünleri, kanatlı eti ve yumurta sektörlerinde en fazla ihracat yapan 10’ar firmaya ödül verilirken, bal ve süt ürünleri ihracatında ise ilk 3’te yer alan firmalar ödül kazandı. 36 firma birliğin 2014 yılında gerçekleştirdiği 818 milyon 619 bin dolarlık ihracatın yüzde 84’üne imza attı.
EGİAD’ın @cityofizmir Projesi 3 günde 12 bin Takipçiye Ulaştı
EGİAD’ın @cityofizmir Projesi 3 günde 12 bin Takipçiye Ulaştı
EGİAD himayesinde ve ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği, İzmir Ticaret Borsası’nın desteği; Pegasus Hava Yolları, İzmir Swissotel, Renaissance Otel İzmir, Karaca Otel ve Asyakıt’ın sponsorluğu ile gerçekleştirilen @cityofizmir projesi kapsamında İnstagram Fenomenleri’nin ilk grubu İzmir’e geldi.
CHP’Lİ ÇIRAY’DAN OLAY YARATACAK SORULAR
CHP’Lİ ÇIRAY’DAN OLAY YARATACAK SORULAR
“DHKP-C TERÖRÜ DANIŞTAY VE DİNK CİNAYETLERİNE BENZER ŞOK ETKİ İÇİNDİ”
CHP MEYDANLARA ÇIKIYOR
CHP MEYDANLARA ÇIKIYOR
CHP meydanlara çıkıyor. Genel Sekreter Gürsel Tekin ilk seçim mitinginin 11 Nisan cumartesi günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İstanbul Kartal’da yapılacağını açıkladı
FİŞLENEN MADENCİLER
FİŞLENEN MADENCİLER
Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma faciasından sonra aleyhte konuştukları için fişlenen madencilere ilişkin hazırladığı soru önergesini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yanıtlandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına sundu.
KILIÇDAROĞLU; “BİZ TERÖRİSTE TERÖRİST, HIRSIZA DA HIRSIZ DERİZ”
KILIÇDAROĞLU; “BİZ TERÖRİSTE TERÖRİST, HIRSIZA DA HIRSIZ DERİZ”
“Biz teröriste terörist, hırsıza da hırsız deriz” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara OSTIM’i ziyaretinde, hedef küçülten ve daha da küçültecek olan Erdoğan’a ‘Düş milletin yakasından’ diye seslendi.
İhracat gerilerken hububat ihracatı artıyor
İhracat gerilerken hububat ihracatı artıyor
2015 yılının ilk çeyreğinde Ege İhracatçı Birlikleri’nin kayda aldığı ihracat rakamı yüzde 17, Türkiye’nin ihracatı ise yüzde 12 düşüş gösterirken, Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin Ocak-Mart dönemi ihracatı ise yüzde 16’lık artışla 102 milyon 760 bin dolara ulaştı.
"AMAN HAYRET BİRAZ GAYRET"
"AMAN HAYRET BİRAZ GAYRET"
“Aman Hayret Biraz Gayret” adlı oyun Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
Bayraklılı Öğrencilerden engellilere anlamlı destek
Bayraklılı Öğrencilerden engellilere anlamlı destek
Bayraklı Talatpaşa Ortaokulu öğrencileri, topladıkları 10 binin üzerinde mavi kapağın tekerlekli sandalyeye dönüşmesi için Bayraklı Belediyesi Engelliler Masası yetkililerine teslim etti. Öğrencilerin bu davranışı takdir gördü.
Rallinin Şampiyonları İzmir`de!
Rallinin Şampiyonları İzmir`de!
Türkiye’de 19 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’ne mutlak zafer parolasıyla çıkmaya hazırlanıyor. 11-12 Nisan 2015 tarihinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından gerçekleştirilecek Ege Rallisi için İzmir‘e geldi.
70 yaşındaki Naciye Teyze’nin okuma aşkı
70 yaşındaki Naciye Teyze’nin okuma aşkı
Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Karabağlar Halk Eğitim merkezi ve Anne Çocuk Eğtim Vakfı(AÇEV) işbirliğiyle ücretsiz okuma yazma kursu ilçede okuma yazma bilmeyen kişilere ışık oldu. Karabağlar`da yaşayan Naciye Cavlin, 70 yaşından sonra okuma yazma öğrenmeye başladı. Eşini gırtlak kanseri yüzünden kaybeden, bir oğlu da aynı hastalıkla mücadele eden Cavlin, "Okuma yazma öğrenip kimseye muhtaç olmadan oğluma destek olmak istiyorum" dedi.
EGİAD Çocukların Eğitimi İçin Yola Çıktı
EGİAD Çocukların Eğitimi İçin Yola Çıktı
EGİAD’dan Eğitim Atağı
TURİZMİN SAVAŞ’I
TURİZMİN SAVAŞ’I
Dünyada birçok ülkede savaş yüzünden insani kriz ve temel hak sorunlarına bağlı korkunç sahneler yaşanırken; sayıları git gide artan bir grup insan da bu utanç tablosundan nemalanmanın yollarını arıyorlar. Üstelik binlerce dolarlık bu turistik “kaçamakların” sebebi son derece dramatik; savaşın soğuk yüzünü turistik bir eğlence olarak tecrübe edebilmek…
"FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ" DAVASINDA İDDİANAME KABUL EDİLDİ
"FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ" DAVASINDA İDDİANAME KABUL EDİLDİ
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, "Fetullahçı Terör Örgütü üyesi oldukları" suçlamasıyla çeşitli kişiler hakkında açtığı davanın iddianamesi kabul edildi.
İzmir’de Kadın Cinayeti
İzmir’de Kadın Cinayeti
İzmir`de M.Ç. isimli vatandaş, imam nikahlı eşi İlkay Altmışkara`yı sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.
MHP’li Oktay Vural, Özel güvenlikçilerin işine son verecekler.
MHP’li Oktay Vural, Özel güvenlikçilerin işine son verecekler.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis`te düzenlediği basın toplantısında, milletvekili aday listeleri üzerinde birçok yorum yapıldığını ifade etti.
DÜNYADA BİR BENZERİ OLMAYAN ROKET SAVAŞI İZLEMEK İSTER MİSİNİZ?
DÜNYADA BİR BENZERİ OLMAYAN ROKET SAVAŞI İZLEMEK İSTER MİSİNİZ?
Çeşme’nin karşı komşusundan Paskalya daveti var..
Dikili`de atık pil seferberliği
Dikili`de atık pil seferberliği
Doğal güzellikleri, jeotermal kaynakları, kilometrelerce uzanan doğa harikası kumsalları ve pırıl pırıl deniziyle Ege’nin incisi Dikili’de belediye öncülüğünde "Daha temiz bir Dikili" parolasıyla atık pil toplama kampanyası başlatıldı.
Kuşadası Belediyesi’nden yanan ev için seferberlik
Kuşadası Belediyesi’nden yanan ev için seferberlik
Kuşadası Belediyesi geçtiğimiz aylarda Hacıfeyzullah Mahallesi, Tepe Sokak’ta elektrik sobasının devrilmesiyle çıkan yangın sonucu ağır hasar gören evin tadilatını gerçekleştirdi.
İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAHİN AYBAL GÖREVİNE BAŞLADI
İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAHİN AYBAL GÖREVİNE BAŞLADI
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Makamına Şahin Aybal Atandı
Romanlar Konak`ta tek yürek oldu
Romanlar Konak`ta tek yürek oldu
İzmir`in merkez ilçesi Konak`ta yaşayan Roman vatandaşlar, Dünya Romanlar Günü`nü Konak Belediyesi`nin düzenlediği geceyle kutladı.
“Benden hesap sorun”
“Benden hesap sorun”
Yerel seçimlerin yıl dönümünde, ilçenin farklı kesimleriyle bir araya gelerek bir yıllık hizmetlerini anlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleriyle buluştu. Başkan Akpınar “Halka dokunduk, toplumun geneline fayda sağladık, bütçeyi çarçur etmeden, doğru yatırımlar yaptık. Şeffaf bir yönetimiz. Gelin benden hesap sorun” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
15.07.2018
15.07.2018
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ