KRUVAZİYER TURİZMİNDE YOLUMUZ AÇIK
Dünya kruvaziyer sektörünün en büyük buluşmalarından olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Miami Kruvaziyer Fuarı’na (Miami Cruise Shipping) katılan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ege Bölgesi’ndeki limanları, dünya kruvaziyer sektörüne tanıttı. 16-19 Mart tarihlerinde düzenlenen fuarda İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin Cruise Türkiye İzmir standı büyük ilgi görürken, fuara ilk defa katılan Ayvalık ile birlikte önemli bir tanıtım çalışması gerçekleştirildi.
Tarih: 24.3.2015 10:57:10

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, dünya kruvaziyer sektörünün Miami buluşmasında ülkelerin ve şehirlerin rekabet ettiğini belirterek, Türkiye’deki kruvaziyer limanlarının ve şehirlerin en iyi tanıtımı gerçekleştirdiğini belirtti. Dünya kruvaziyer sektörünün küresel ekonomik durgunluğa rağmen büyümeye devam edeceğini dile getiren Öztürk, Türkiye’nin bu pazardan daha fazla pay alması için tanıtım çalışmalarını artarak sürdüreceklerini söyledi. Öztürk, “Katılım ve rekabet açısından yoğun geçen Miami’deki buluşmada tüm limanlarımızın yanında olduk. Onların tanıtımına destek verdik. Fuar boyunca kruvaziyer sektörüne hizmet veren şirketlerle görüşmeler gerçekleştirdik. Bu çabalarımızın sonucunda ülkemizin önümüzdeki dönemde daha çok yolcu çekeceğine ve kruvaziyer sektöründen daha fazla pay alacağına inanıyoruz” dedi.

 

‘ÜLKE POLİTİKASI ŞART’

 

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Ercan da, fuar boyunca tüm limanların yanında durarak, kruvaziyer firmaları ve limanların buluşmasına destek olduklarını söyledi. Cruise Türkiye İzmir standının büyük ilgi gördüğünü belirten Ercan, “Fuar süresince pek çok liman yetkilisi, oda organizasyonları ile kruvaziyer sektörüne hizmet veren şirketlerle görüşmeler yaptı. Fuarda bölgemiz limanları Kuşadası ve Çeşme de liman yetkililerince en iyi şekilde tanıtıldı. Ayvalık, fuara ilk defa katılarak, iyi bir tanıtım yaptı. Antalya, Bodrum, Marmaris, İstanbul, Trabzon, Sinop ve Mersin Limanları da geniş çaplı bir çıkartma yaparak fuarda yerini aldı. İMEAK DTO İzmir Şubesi Başkanımız Yusuf Öztürk, İMEAK DTO Meclis Üyemiz Ahmet Subay ve ben Odamızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Ülkemiz kruvaziyer ve tur acenteleri de yeni seferleri ülkemiz limanlarına getirmek için ciddi çalışmalar gerçekleştirdi. Her zaman söylediğimiz gibi, kruvaziyer turizminde ülke politikasının oluşturulması konusunda ne kadar haklı olduğumuzu, diğer ülkelerin çalışmalarında da gördük. Bu tanıtım çalışmalarının sonucu kısa sürede alınacaktır” dedi.

 

‘YENİ MALİYETLER OLUŞTURULMASIN’

 

Fuarda en çok Türkiye’deki liman maliyetleri ve İstanbul Limanı’nın kruvaziyer sektörü açısından geleceğinin konuşulduğunu ifade eden Ercan, yeni maliyetlerin sıkıntı yaratacağını söyledi. Ercan, “Bundan sonraki süreçte rekabet daha sıkı olacak. Bu ortamda özellikle ‘Gemi Trafik Hizmeti’ adı altında yeni bir maliyetin üretilmesi sonucunda İzmir’in geleceği maalesef pek parlak görünmüyor. Bu süreçte Odamız, yerel otoritelerimiz ve sektör temsilcileri ile birlikte ve tabii ki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın anlayışlı yaklaşımıyla bu süreci hasarsız atlatacağımız inancındayız. Şimdi yol alma zamanı. Pruvamız neta olsun” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: KRUVAZİYER TURİZMİNDE YOLUMUZ AÇIK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Antalya´da Turizmcilerin Yüzü Gülüyor
Antalya´da Turizmcilerin Yüzü Gülüyor
Antalya´da Turizmcilerin Yüzü Gülüyor
Güç birliği için büyük adım
Güç birliği için büyük adım
Kuşadası ile Selçuk Belediye Başkanları turizmde güç birliği için bir araya geldi.
 Amerikalı öğretmen ve öğrenciler Tire’ye gelecek
Amerikalı öğretmen ve öğrenciler Tire’ye gelecek
Tire’nin tarihi ve kültürel zenginliğini gelecek kuşaklara aktarmak için İzmir Üniversitesi tarafından başlatılan çalışmalar tur şirketi temsilcilerinin Tire’yi ziyareti ile yeni bir boyuta taşındı.
ANTALYA 5.City Expo Türk belediyeciliğine vizyon katacak
ANTALYA 5.City Expo Türk belediyeciliğine vizyon katacak
Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı olarak büyük katkılar verdiği City Expo Fuarı’nın açılışında konuşan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, organizasyonun Türk belediyeciliğine yeni vizyonlar katacağını vurguladı.
Çeşme Çarşısı büyüyecek turizm sokaklara taşacak
Çeşme Çarşısı büyüyecek turizm sokaklara taşacak
Çeşme sokaklarına bambaşka bir görüntü kazandıracak olan yayalaştırma projesi; Çeşme Çarşısı’nı genişletecek, turizm faaliyetlerinin sokak aralarına kadar yayılmasını sağlayacak
ÇUKUROVA YÖNETİM KURULU`NA DENEYİMLİ İSİM
ÇUKUROVA YÖNETİM KURULU`NA DENEYİMLİ İSİM
ÇUKUROVA YÖNETİM KURULU`NA DENEYİMLİ İSİM
ALİAĞA’NIN GÖZÜ BACASIZ SANAYİ’DE
ALİAĞA’NIN GÖZÜ BACASIZ SANAYİ’DE
Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Aliağa, petrol ve demir çelik üretimi gibi sahip olduğu sanayi potansiyelinden sonra gözünü bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizme dikti.
Yurttaş “Yelimera Kanyonunu Turizme Kazandırmalıyız!”
Yurttaş “Yelimera Kanyonunu Turizme Kazandırmalıyız!”
Selendi Terziler Mahallesi yakınında bulunan Yelimera Kanyonu’na hafta sonu dağcılık kulüpleri, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları tarafından bir tanıtım gezisi gerçekleştirildi
“OLPEDİSO KUŞLARI’’ İZMİR’DE UÇTU
“OLPEDİSO KUŞLARI’’ İZMİR’DE UÇTU
Ressam Oğuz Demir’in tabloları İzmirli resim severlerden tam not aldı
BOOT DÜSSELDORF 2015 FUARI, ALAÇATI’NIN TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
BOOT DÜSSELDORF 2015 FUARI, ALAÇATI’NIN TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
Su sporları, yatçılık ve tekne alanında dünyanın en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen “Boot Düsseldorf 2015 Fuarı”na dünyanın en iyi sörf koylarından birine sahip Alaçatı’daki sörf okulları ile birlikte katılan İMEAK DTO İzmir Şubesi, bölgedeki deniz turizminin gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor.
BU FUARI İZMİRLİLER DE DİKKATE ALMALI
BU FUARI İZMİRLİLER DE DİKKATE ALMALI
Alaçatılılar orada yoktu ama devasa posteri 80 bin ziyaretçiyi selamladı..
Ilıca Tepe Surları gün yüzüne çıkıyor
Ilıca Tepe Surları gün yüzüne çıkıyor
Kuşadası Belediyesi Restorasyon projeleri kapsamında, Yavansu mahallesindeki Roma hamamının gün yüzüne çıkarılması çalışmaları başladı.
Arkeopark`ta belgesel film keyfi
Arkeopark`ta belgesel film keyfi
Alanında İstanbul’un ilk arkeoloji parkı olarak nitelendirilen Küçükyalı Arkeopark, Maltepeli sanatseverlere kapılarını açıyor.
Kuşadası Turizmde  çiçek Açacak
Kuşadası Turizmde çiçek Açacak
Prof.Dr.Çelik, “TÜLLÜŞAH, Botanik Turizmi için cazip Bir Tür”
Nevali Hotel
Nevali Hotel'e EMİT'te büyük ilgi
Türkiye'yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin görmek istedikleri yerler arasında ilk sırada olan Şanlıurfa ilimiz EMİTT Fuarına'da gelen ziyaretçilerin önemli bir kısmının ilgi odağı oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
15.07.2018
15.07.2018
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ